کود مایع ماهی

کود مایع ماهی

معرفی کود مایع ماهی

کود مایع ماهی نوعی کود آلی است که برای تمامی محصولات کشاورزی قابل استفاده است. شاید بتوان گفت تنها کودهایی که تمامی عناصر طبیعت را در خود جای داده است کودهای ماهی و جلبکهای دریایی هستند.
آب باران در طی میلیونها سال املاح مختلفی را به دریا منتقل کرده است؛ موجودات دریایی با تغذیه از آب دریا عملا تمامی عناصر طبیعت را در بافت سلولی خود دارند، بنابراین کود ماهی که از ماهی دریایی تهیه شده است کامل­ترین کود برای گیاه به حساب می­آید.

کود مایع ماهی از طریق فرایندی پیچیده به نام هیدرولیز سرد تولید می شود، این محصول از ماهی های کامل رز غیر خوراکی به­دست می آید.

در فرایند هیدرولیز تحت نظارت و کنترل آنزیم­هایی چون آلکالاز،پروپئاز و … باعث شکسته شدن ملکولهای درشت می شود و در نهایت محصولی سرشار از مواد مغذی شامل اسید آمینه ها، پروتئین، ویتامین و… به­دست می­آید.

درطی این فرایند هیچگونه ماده شیمایی دخالت ندارد؛ در نتیجه بعد از اتمام فرایند میکروارگانیسم های مفید فراوانی در کود ماهی مایع وجود خواهند داشت که به افزایش حاصل خیزی خاک کمک خواهند کرد.

مزایای اصلی استفاده از کود مایع ماهی

کودهای شیمیایی بسیار سریع جذب می شوند. (تند رها)

کودهای آلی آهسته جذب می شوند.

البته که تفاوت­های بیشتری می­توان برشمرد که در ذیل همین دو عنوان اصلی قرار خواهند گرفت. کود مایع ماهی دارای مواد آلی فراوان، اسیدهای چرب، پروتئین، انواع آنزیم و… می باشد که ابتدا بایستی توسط میکروارگانیسم های خاک تجزیه شوند تا در اختیار گیاه قرار گیرد، در نتیجه استفاده از کود مایع ماهی باعث افزایش جمعیت مفید میکروبی خاک و زنده شدن خاک
 می­شود.

زمانی که شما کود مایع ماهی را به خاک اضافه می­کنید برای میلیاردها موجود ریز مفید به نام میکروارگانیسم، خوراک و شرایط مناسب رشد و تکثیر محیا کرده­اید که این موجودات باعث زنده و پویا شدن خاک شما می­شوند.

تمام فعالیت­های میکروارگانیسم­ها استحکام و قدرت رشد گیاهان را با افزایش مقدار ماده آلی خاک تقویت می کند. قارچ ها و باکتری ها مواد مغذی را به گونه ای تجزیه می کنند که این مواد مغذی  به شکلی قابل دسترس و استفاده در اختیار ریشه های گیاه قرار گیرد.

از آنجا که کود ماهی مایع سلامت خاک را بهبود می­بخشد، گیاه شما در نهایت بسیار قوی­تر از گیاهانی خواهد بود که توسط کودهای شیمیایی تغذیه شده است؛ همچنین این گیاه در برابر ناملایمات طبیعی مثل خشکسالی، گرمازدگی، آفات و… مقاوم­تر است.

*استفاده از کود ماهی یک راه حل مناسب، ارگانیک و سازگار با محیط زیست*

مزایای استفاده از این محصول

  1. مقاوم ساختن ساختار خاک
  2. اضافه کردن خواص بافری
  3. کمک به حفظ انرژی گیاه
  4. تهویه ی موثرتر به دلیل افزایش جداسازی ذرات خاک
  5. اضافه کردن‌قدرت چسبندگی در خاک های شنی
  6. کم کردن قدرت چسبندگی در خاک های رسی
  7. پررنگ کردن رنگ خاک و دریافت انرژی بیشتر
  8. یکسان و سریعتر رسیدن محصول

میزان و نحوه استفاده برای زراعت و گلخانه:

بعد از سه برگی شدن به صورت کود آبیاری به میزان 20 تا 60 لیتر در هکتار تحت نظر کارشناس

برای باغ:

بعد از بیدار شدن درخت به میزان 40 تا 80 لیتر در هکتار در طی دو نوبت آبیاری و یک مرتبه بعد از برداشت محصول

شماره ثبت ماده کودی: 38835
قیمت محصول: 950هزار تومان (سطل 20 لیتری)

این محصول دارای گواهی ارگانیک بر اساس استاندارد ایران می باشد. 

برای دانلود گواهی ارگانیک محصول اینجا کلیک کنید

آنالیز محصول:

ماده مغذیدرصد
ماده آلی15
نیتروژن3.5
فسفر1.5
پتاسیم3
اسید آمینه آزاد2.5
اسیدیته3.5-4.5

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن