مقایسه انواع کودهای مایع ماهی

مقایسه انواع کودهای مایع ماهی

اساساً دو تفاوت اصلی بین کودهای آلی و کودهای شیمیایی وجود دارد:

کودهای شیمیایی بسیار سریع جذب می شوند. (تند رها)

کودهای آلی آهسته جذب می شوند.

مقایسه انواع کودهای مایع ماهی

البته که تفاوت­های بیشتری می­توان برشمرد که در ذیل همین دو عنوان اصلی قرار خواهند گرفت. کود مایع ماهی دارای مواد آلی فراوان، اسیدهای چرب، پروتئین، انواع آنزیم و… می باشد که ابتدا بایستی توسط میکروارگانیسم های خاک تجزیه شوند تا در اختیار گیاه قرار گیرد، در نتیجه استفاده از کود مایع ماهی باعث افزایش جمعیت مفید میکروبی خاک و زنده شدن خاک
 می­شود.

زمانی که شما کود مایع ماهی را به خاک اضافه می­کنید برای میلیاردها موجود ریز مفید به نام میکروارگانیسم، خوراک و شرایط مناسب رشد و تکثیر محیا کرده­اید که این موجودات باعث زنده و پویا شدن خاک شما می­شوند.

تمام فعالیت­های میکروارگانیسم­ها استحکام و قدرت رشد گیاهان را با افزایش مقدار ماده آلی خاک تقویت می کند. قارچ ها و باکتری ها مواد مغذی را به گونه ای تجزیه می کنند که این مواد مغذی  به شکلی قابل دسترس و استفاده در اختیار ریشه های گیاه قرار گیرد.

از آنجا که کود ماهی مایع سلامت خاک را بهبود می­بخشد، گیاه شما در نهایت بسیار قوی­تر از گیاهانی خواهد بود که توسط کودهای شیمیایی تغذیه شده است؛ همچنین این گیاه در برابر ناملایمات طبیعی مثل خشکسالی، گرمازدگی، آفات و… مقاوم­تر است.

* کود ماهی یک راه حل مناسب، ارگانیک و سازگار با محیط زیست*

انواع کودهای ماهی در بازار

کودهای ماهی به دو صورت جامد (پلت شده) یا پودری و یا مایع در بازار کشاورزی وجود دارند، در این میان کودهای جامد برای جذب به مدت زمان بسیار طولانی تری نیاز دارند و از طرفی ممکن است در حین فرایند تجزیه و جذب در خاک توسط سایر جانداران مانند حشرات و…. مصرف شوند و به مصرف ریشه گیاه نرسند بنابراین بهتر است از کودهای مایع ماهی استفاده شود.

تفاوت کود ماهی هیدرولیز و امولسیون

در روش امولسیون ماهی­ها به وسیله دستگاه هایی شبیه به چرخ گوشت به شکل خمیر یا مایع بسیار غلیظ در می آیند، اما در روش هیدرولیز با کمک مواد شیمیایی یا طبیعی مواد آلی از حالت بزرگ مولکول به حالت ریز مولکول در آمده و در نهایت به شکل مایع در می آیند.

مقایسه انواع کودهای مایع ماهی

 در روش امولسیون معمولا پساب کارخانه های تولید پودر ماهی مورد استفاده قرار می گیرد، ضایعات ماهی یا صید (یا ترکیب هر دو) ابتدا بخارپز شده و سپس خشک شده و وارد آسیاب می شوند در هنگام فرایند پخت خون آبه ای که از دستگاه خارج می شود جهت تولید کودهای امولسیون ماهی مورد استفاده قرار میگیرند، بنابراین در فرایند تولید امولسیون از گرمای زیاد بالای 80 درجه سانتیگراد نیز استفاده می شود اما در روش هیدرولیز، گرما استفاده ای ندارد.

روش هیدرولیز نیز به دو روش شیمایی و ارگانیک تقسیم می شود. فرایند هیدرولیز شیمایی در برابر فرایند هیدرولیز طبیعی نقاط ضعف و قدرتی دارد که در جدول زیر با هم مقایسه شده اند.

فاکتورامولسیونهیدرولیز شیمیاییهیدرویلیز طبیعی
شکسته شدن ملولکهای بزرگخیربلیبلی
بوی تندبلیکمیکمی
حرارت دیدهبلیخیرخیر
فاقد روغن و اسیدهای چرببلی
(معمولا در امولسیون بعد از حرارت دهی روغنها استخراج می شوند)
خیرخیر
دارای میکروارگانیسمهای مفیدخیرخیربلی
قابلیت فعال کردن میکروارگانیسمهای خاکبلیبلیبلی
قابلیت محلول پاشیخیربلیبلی
حاوی عناصر غذایی کاملخیربلیبلی
حفظ اسید آمینهکممتوسط(اگر بسیار دقیق انجام شود بالا)زیاد

کود مایع ماهی شرکت آب نگهدارکویر آریا به رویش هیدرولیز طبیعی تولید می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن